MOBİL MEDYA

Apple Iphone ile başlayan Blackberry ve Android işletim sistemleri ile devam eden akıllı telefon furyası çeşitli sosyal medya alanlarının doğmasına ve gelişmesine yardımcı olmaya başladı. Web 2.0, 3.0 tartışmaları sürmeye devam ederken, sürekli olarak satışları ve yapılan sosyal medya uygulamaları ile mobil alan gözle görülür bir hızda gelişmeye devam etmektedir.

Forsquare ve Facebook ile anında yapılan yer bildirimleri, Instagram ile yapılan fotoğraf paylaşımları, Twitter ile atılan tweetler ile etkileşim sadece evde ve ofiste olmaktan çıkıp günün 24 saatine yayılmış durumda. Şirketler ise bu duruma ne kadar hazır bu tartışma konusu.

Eğer resmi bir Facebook ve Twitter hesabınız varsa anında yapacağınız bildirimlerle mobil medya kullanıcılarının dikkatlerini çekere onların yer bildirimleri ve tweetleri ile adınızın geçmesini sağlayabilirsiniz. Bunun yanında yeni logo ve ürün tasarımlarınızı resmi Instagram hesabınızla hedef kitlelerinze duyurabilir ve dikkatlerini çekebilirsiniz.

Bütün bunların yanında sadece belli sosyal medya alanlarının mobil uygulamaları yok, gazetelerin, dizi sitelerinin, alışveriş sitelerinin ve dergilerin bile mobil uygulamalar sayesinde hedef kitlelerine ulaştıkları gözlenmektedir.

Bundan birkaç yıl önce sosyal medya ve internet reklamcılığı geleceğin reklam alanları olarak görülmekteyken artık geleceğin reklam alanı mobil alanlar olmuştur.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s